Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení? Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení?

Jak vybrat nosič kol na tažné zařízení?

Nosiče jízdních kol na tažné zařízení jsou velmi oblíbené pro cyklisty zejména v období léta a dovolených. Nosiče kol na kouli umožňují snadnou přepravu kol, bez nutnosti jejich skladování v kufru auta.

Na co si dát pozor při výběru držáku kol na tažné zařízení, který druh upřednostnit a jestli lze využít také nosič elektrokol na tažné zařízení, si vysvětlíme v tomto článku.

Nezapomeňte na tažné zařízení

Předtím, než se rozhodnete si pořídit nosič kol na tažné zařízení, ujistěte se, že na svém automobilu opravdu tažné zařízení máte.

Pokud je váš automobil vybaven koulí, zjistěte maximální možné zatížení tohoto zařízení. Toto je důležité znát hlavně při převážení elektrokol, jejich hmotnost bývá výrazně vyšší, než je hmotnost jízdních kol. Přetížením tažného zařízení, by mohlo dojít k jeho porušení, nebo dokonce i k utržení.

Nosiče kol na tažné zařízení

Jedná se o jedno z nejpraktičtějších řešení ze všech druhů nosičů kol. Veškeré zadní nosiče kol Wjenzek jsou sklopné, což umožňuje snadný přístup do zavazadlového prostoru automobilu.

Instalace nosiče kol na tažné zařízení je jednoduchá, počítejte ale s jeho vyšší hmotností ve srovnání se střešním nosičem, nebo nosičem kol na zadní dveře.

Zadní nosič kol upevníte k tažnému zařízení pomocí svislého šroubu a přiloženého klíče a uzamknete. Držák na kola na kouli je vybaven spodním aretačním šroubem, který zajistí sklon nosiče a vy se tak nemusíte obávat o vaše jízdní kola ani při rychlejší jízdě autem.

Nosiče na tažné zařízení Wjenzek uvezou až 4 jízdní kola.

nosic kol

nosic kol

Jak vybrat nejlepší držák kol na tažné zařízení

Před vlastním nákupem nosiče kol na tažné zařízení, promyslete hlavně následující věci.

Počet kol a typ kol

Většina nosičů na trhu je zpravidla pro 2, nebo 4 kola. Nosiče Wjenzek dokáží převést 2, 3 i 4 jízdní kola.

Čím větší počet kol budete převážet, tím větší nosnost musí mít tažné zařízení vašeho vozidla. Maximální nosnost kontrolujte důkladně také v případě převážení elektrokol. Ty mají zpravidla mnohem vyšší hmotnost, než jízdní kola.

Maximální nosnost nosiče

Celková hmotnost kol není důležitá jen pro nosnost tažné koule, ale i vlastní nosiče mají svoji maximální nosnost. Není možné na ně naložit více, než kolik jsou schopné uvést. Při přetížení nosiče kol, by mohlo dojít k poškození nosiče, ale také jízdních kol. Rovněž hrozí poškození automobilu, nebo vznik dopravní nehody.

Nosiče ve většině případů mají nosnost do 60 kg.

Možnost uzamykání kol

Veškeré nosiče Wjenzek jsou vybaveny možností uzamykání kol. Kola tak můžete pohodlně uzamknout přímo na nosiči a zajistit tak ještě více jejich bezpečnost před ukradením.

Funkce sklápění nosiče

K základním funkcím kvalitního nosiče na tažné zařízení patří možnost sklopení. Bez sklápěcího mechanismu se do zavazadlového prostoru vozidla přes zadní dveře dostanete pouze, pokud nosič nejdříve z koule sundáte.

Veškeré nosiče Wjenzek umožňují sklopení, takže se pohodlně dostanete do kufru auta i s naloženými koly. Nosič jednoduše sklopíte zatáhnutím za madlo v jeho středu.

Poměr cena a kvalita

Při výběru nosiče kol by neměla být cena to nejdůležitější. Hlavní je kvalita použitých materiálů a zpracování nosiče.

Základem nosičů Wjenzek je dbát na kvalitu, robustnost a bezpečnost přepravovaných kol a účastníků silničního provozu. Všechny nosiče kol Wjenzek jsou zhotoveny z kvalitní oceli, hliníku a plastových doplňků.

Snažíme se vyrábět velmi kvalitní produkty za rozumné a přijatelné ceny. V roce 2015 jsme se v testu nosičů kol časopisu dTest umístili na čtvrtém místě a získali jsme i ocenění Výhodný nákup.

nosic kol

Elektroinstalace nosičů

Všechny nosiče Wjenzek mají světelnou rampu připojenou k zásuvce tažného zařízení vozidla prostřednictvím 13-pólového konektoru. Rampa je vybavena kompletními zadními svítilnami, včetně couvacího světla, mlhovkou a osvětlením SPZ. Pro auta se 7 pin zásuvkou dodáváme adaptér 7-13 pin.

Nosič elektrokol na tažné zařízení

Nosiče kol na tažné zařízení jsou nejvhodnějším typem nosičů pro převážení elektrokol. K vůli vyšší hmotnosti elektrokol musí být nosič robustní a stabilní.

Vždy si důkladně zjistěte, jaká je celková maximální nosnost nosiče a také jaká je maximální nosnost pro jedno kolo.

Držák na kola na kouli by měl být vhodný také pro konkrétní tvar vašeho elektrického kola. Pokud je to možné, před nákupem nosiče na elektrokola si vyzkoušejte jeho instalaci přímo na nosiči.

Nosič elektrokol na tažné zařízení Variant 2 ELEKTRO je určen k přepravě 2 elektrokol. Tento typ nosiče elektrokol na kouli je speciálně upraven pro snadnější převoz elektrokol. Toho je docíleno především rozšířenou roztečí mezi upnutými koly.