Nosiče kol ALFA plus 2+1

Kód výrobku: 9AP210000

  • -10%

Nosiče kol ALFA plus 2+1

Kód výrobku: 9AP210000

-999
Zvolte napájecí konektor:
8 090 Kč
7 280 Kč Sleva 10%
8 090 Kč s DPH
6 017 Kč bez DPH
Počet

-999

Nosič kol na tažné zařízení Alfa plus 2+1 je určen k přepravě 3 jízdních kol. Upnutí na kouli je realizováno pomocí šroubu, který je dotažen přímo ke kouli tažného zařízení a tím tvoří velmi spolehlivé spojení. Nosič je sklopný, aby byl umožněn přístup do zavazadlového prostoru automobilu. Světla jsou standardně připojena pomocí 13-pinového konektoru, je možno dodat s přechodkou na 7-pinový. Vice informací najdete v návodu níže.


Výhody nosičů kol ALFA plus

  • Spolehlivé a bezpečné uchycení na tažné zařízení
  • Funkce sklápění i s naloženými koly
  • Uzamčení kol k nosiči a nosiče k vozidlu
  • Nezvýšená spotřeba pohonných hmot
  • Nenarušují aerodynamiku vozidla

Co získáte naším nosičem?

Nosič kol na tažné zařízení ALFA plus byl konstruován s vysokým důrazem na bezpečnost převozu jízdních kol. Upnutí nosiče pomocí šroubu je mnoha lety ověřená metoda, která poskytuje spolehlivé spojení nosiče a tažného zařízení automobilu. Toto je pojištěno ještě spodním aretačním šroubem, který se nastavuje jen jednou na konkrétní automobil. Rovněž sklopení nosiče je zajištěno červenými pásky tak, aby nemohlo omylem dojít ke sklopení nosiče ani za jízdy. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.
Zakoupením našeho nosiče získáte spolehlivý a prověřený nástroj pro převoz jízdních kol za přijatelnou cenu, který vydrží.

Kvalita výrobku

Nosič kol je vyroben ze tří druhů materiálů, které jsou použity tak, aby byl výsledný výrobek co možná nejodolnější a přitom relativně lehký.
Základní nosná část, která je připevněna ke kouli tažného zařízení a který tvoří páteř celé konstrukce, je svařena z oceli. Povrchová úprava tvoří více vrstev včetně galvanického zinkování tak, aby byla zajištěna odolnost ve venkovním prostředí. Z oceli jsou rovněž některé další díly, u kterých je vyžadována vysoká pevnost.
Nosníky pro dosed kol, rám osvětlení a další komponenty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, jehož výhodou je především nízká hmotnost při zachování slušné odolnosti.
Posledním nezbytným materiálem je plast, který je zastoupen především dosedy kol a menšími komponentami, jako jsou upínací pásky či ruční matice.

Technické informace

Parametry

Max. počet jízdních kol3
Osová vzdálenost mezi jednotlivými koly19 cm
Průměr rámu kola2,2 - 7,5 cm
Max. vzdálenost nábojů kola (rozvor)120 cm
Hmotnost16,8 kg
Nosnost50 kg
Max. doporučená šíře pneumatik2,2"
Zámek tažného zařízeníANO
Zámek kolANO
Rozměry58,1 x 121 x 74 cm

Montážní návod

Nosiče kol značky Wjenzek jsou velice snadné na montáž, což je možné si ověřit v přiloženém montážním návodu. Ten kromě podrobného návodu na složení a namontování nosiče na tažné zařízení obsahuje i důležité informace, týkající se provozu na pozemních komunikacích a používání tohoto výrobku. Doporučujeme si návod přečíst ještě před použitím nosiče kol.

STÁHNOUT MONTÁŽNÍ NÁVOD
technicky navod technicky navod

Hodnocení

Tomáš, České Budějovice Tomáš, České Budějovice 09.09.2022

Jednoduchá manipulace, výborné zabezpečení proti odcizení, navíc je sklopný a tichý. Není problém s ním uhánět 160 km/h. Nosič je vybavený pojistkou proti samovolnému vyklopení.

Pavel, Praha Pavel, Praha 24.05.2022

Kvalitou a zpracováním nosič Alfa naprosto vyhojuje. Jde o český výrobek, cena je proti jiným podobným produktům velmi dobrá. Doporučuji

Tonda, Opava Tonda, Opava 29.04.2022

Nosič budu používat cca 10x za rok a proto mi nevadí mechanismus upínání pomocí šroubů. Nasazení trvá 1 - 2 minuty. Ostatní je podobné jako u dražších nosičů.
* Skvělý poměr kvalita/cena.
* Dobrá skladnost i pevné uchycení kol.

Jaroslav, Mikulovsko Jaroslav, Mikulovsko 28.04.2022

Produkt je český, má dobré recenze i slušný test v DTESTu. Nosič splnil mé očekávání. Hned po zakoupení jsem ho otestoval i já a najel cca 1500km s třemi koly a vše naprosto perfektní. Spotřeba naprosto v normálu, pocitově vůbec žádná změna oproti jízdě bez kol.
Mohu opravdu nosiče Alfa doporučit!

Mohlo by vás také zajímat