Nosiče kol ALFA plus 3+1

Kód výrobku: 9AP310000

 • -10%

Nosiče kol ALFA plus 3+1

Kód výrobku: 9AP310000

-999
Zvolte napájecí konektor:
9 690 Kč
8 720 Kč Sleva 10%
9 690 Kč s DPH
7 207 Kč bez DPH
Počet

-999

Nosič kol na tažné zařízení Alfa plus 3+1 je určen k přepravě 4 jízdních kol. Upnutí na kouli je realizováno pomocí šroubu, který je dotažen přímo ke kouli tažného zařízení a tím tvoří velmi spolehlivé spojení. Nosič je sklopný, aby byl umožněn přístup do zavazadlového prostoru automobilu. Světla jsou standardně připojena pomocí 13-pinového konektoru, je možno dodat s přechodkou na 7-pinový. Vice informací najdete v návodu níže.


Výhody nosičů kol ALFA plus

 • Spolehlivé a bezpečné uchycení na tažné zařízení
 • Funkce sklápění i s naloženými koly
 • Uzamčení kol k nosiči a nosiče k vozidlu
 • Nezvýšená spotřeba pohonných hmot
 • Nenarušují aerodynamiku vozidla

Nezávislé hodnocení nosičů kol

Co získáte naším nosičem?

Nosič kol na tažné zařízení ALFA plus byl konstruován s vysokým důrazem na bezpečnost převozu jízdních kol. Upnutí nosiče pomocí šroubu je mnoha lety ověřená metoda, která poskytuje spolehlivé spojení nosiče a tažného zařízení automobilu. Toto je pojištěno ještě spodním aretačním šroubem, který se nastavuje jen jednou na konkrétní automobil. Rovněž sklopení nosiče je zajištěno červenými pásky tak, aby nemohlo omylem dojít ke sklopení nosiče ani za jízdy. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.
Zakoupením našeho nosiče získáte spolehlivý a prověřený nástroj pro převoz jízdních kol za přijatelnou cenu, který vydrží.

Kvalita výrobku

Nosič kol je vyroben ze tří druhů materiálů, které jsou použity tak, aby byl výsledný výrobek co možná nejodolnější a přitom relativně lehký.
Základní nosná část, která je připevněna ke kouli tažného zařízení a který tvoří páteř celé konstrukce, je svařena z oceli. Povrchová úprava tvoří více vrstev včetně galvanického zinkování tak, aby byla zajištěna odolnost ve venkovním prostředí. Z oceli jsou rovněž některé další díly, u kterých je vyžadována vysoká pevnost.
Nosníky pro dosed kol, rám osvětlení a další komponenty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, jehož výhodou je především nízká hmotnost při zachování slušné odolnosti.
Posledním nezbytným materiálem je plast, který je zastoupen především dosedy kol a menšími komponentami, jako jsou upínací pásky či ruční matice.

Technické informace

Parametry

Max. počet jízdních kol4
Osová vzdálenost mezi jednotlivými koly19 cm
Průměr rámu kola2,2 - 7,5 cm
Max. vzdálenost nábojů kola (rozvor)120 cm
Hmotnost20,2 kg
Nosnost60 kg
Max. doporučená šíře pneumatik2,2"
Zámek tažného zařízeníANO
Zámek kolANO
Rozměry77 x 121 x 74 cm

Montážní návod

Nosiče kol značky Wjenzek jsou velice snadné na montáž, což je možné si ověřit v přiloženém montážním návodu. Ten kromě podrobného návodu na složení a namontování nosiče na tažné zařízení obsahuje i důležité informace, týkající se provozu na pozemních komunikacích a používání tohoto výrobku. Doporučujeme si návod přečíst ještě před použitím nosiče kol.

STÁHNOUT MONTÁŽNÍ NÁVOD
technicky navod technicky navod

Hodnocení

Vojtěch Rozsíval Vojtěch Rozsíval 08.04.2024

Nosič je plně funkční, nandání kol různých velikostí je občas oříšek a občas skončí poškrábáním laku po cestě. To se dá řešit celkem snadno obalením nějakým hadrem. Za tu cenu člověk snese i trochu toho nepohodí, kdy musí mít pro sundání a nandání klíč 32 nebo hasák.
Co je však už za mě mimo (a důvod pro 3 hvězdičky), je konstrukčně nedomyšlený detail, kdy se po "přílišném" utažení plastové matice (té bez zámku) může stát, že už ji prostě nepovolíte - matice i hlava šroubu se v plastu protáčí - a je nutno ji zničit (rada od výrobce), aby se člověk dostal k té kovové a konečně to povolil, což ani tak není úplně jednoduché. Přitom konstrukčně poměrně snadno řešitelné. Škoda.

Vladimír Vladimír 16.03.2023

Kvalitní provedení, pro moji rodinu naprosto vyhovující.

Martin Poláček Martin Poláček 18.10.2022

Mám ho už asi deset let a funguje výborně. Pravidelně vozím 3 kola, někdy 4. Za tu cenu super!

Miloslav Zajicek Miloslav Zajicek 09.10.2022

Prozatim nejhorší produkt který jsem kdy poznal. Ovladatelnost priserna. Montaz kol je utrpeni.

Jan T., Pardubice Jan T., Pardubice 14.06.2022

Nosič pro 4 kola (3+1) - bezpečný a spolehlivý, dobrá ovladatelnost a funkce, které mají mnohem dražší nosiče.
Při prvním použití bylo nasazení a zabezpečení všech kol celkem náročné, ale po zhlédnutí video-návodu a po 3 použití mi zabralo naložení 4 kol cca 10 min.

P. K. Napajedla P. K. Napajedla 03.06.2022

Nosič Alfa plus 3+1 jsem koupil pro velmi dobrý poměr cena-kvalita. Jde o český výrobek :-). Super je instruktážní video, kde montáž zvládne i žena!

Ověřený zákazník Ověřený zákazník 26.05.2021

Bál jsem se hlavně montáže, v recenzích to někdo popisoval jako nesmírně komplikované. trvalo mi to asi 2 minuty, dát držák na tažné. A dělal jsem to sám. Zatím jsme ho nevyzkoušeli v provozu, nemohu hodnotit. Na Opel Zafiru 2019 funguje skvěle, po sklopení lze otevřít kufr bez problémů

Laca Laca 10.08.2020


 • pevnost

 • kvalita zpracování

 • český výrobce

 • cena

 • uzamykatelnost jak nosiče, tak kol

 • možnost sklopení pro otevření 5.dveří


Celkově jsem s nosičem spokojen. Původně jsem hledal nosič u značky Thule, jelikož jsem s jejich výrobky spokojen (příčníky + střešní box), ale to je u nosiče kol úplně jiná cenová relace. Vybíral jsem tedy mezi Wjenzek, Peruzzo a Hakr. Wjenzek jsem bral skrz českého výrobce a kvalitu zpracování. Nasazoval jsem zatím jen 2x, ale když to dostane člověk do ruky a pamatuje si jak si postupně dávat kola (dospělé dámské, dospělé pánské, 2x dětské - menší a větší, nemyšleno postupně takto na nosiči), tak nasazení nosiče mi napodruhé zabralo cca 3 min a naskládání a upevnění kol cca 7 min.

Mohlo by vás také zajímat