Nosič kol na tažné zařízení Variant 3+1

Kód výrobku: 9AV310000

 • -10%

Nosič kol na tažné zařízení Variant 3+1

Kód výrobku: 9AV310000

-999
Zvolte napájecí konektor:
10 890 Kč
9 800 Kč Sleva 10%
10 890 Kč s DPH
8 099 Kč bez DPH
Počet

-999

Nosič kol na tažné zařízení Variant 3+1 je určen k přepravě 4 jízdních kol či koloběžek. Upnutí na kouli je realizováno pomocí šroubu, který je dotažen přímo ke kouli tažného zařízení a tím tvoří velmi spolehlivé spojení. Nosič je sklopný, aby byl umožněn přístup do zavazadlového prostoru automobilu. Světla jsou standardně připojena pomocí 13-pinového konektoru, je možno dodat s přechodkou na 7-pinový. Dosedy kol a up. pásky jsou posuvné za účelem lepšího nastavení. Vice informací najdete v návodu níže.


Výhody nosičů kol Variant

 • Spolehlivé a bezpečné uchycení na tažné zařízení
 • Funkce sklápění i s naloženými koly
 • Uzamčení kol k nosiči a nosiče k vozidlu
 • Nezvýšená spotřeba pohonných hmot
 • Nenarušují aerodynamiku vozidla
 • Možnost převozu koloběžek či rozměrných jízdních kol s širokými pneumatikami

Co získáte naším nosičem?

Nosič kol na tažné zařízení Variant byl konstruován s vysokým důrazem na bezpečnost převozu jízdních kol či koloběžek. Upnutí nosiče pomocí šroubu je mnoha lety ověřená metoda, která poskytuje spolehlivé spojení nosiče a tažného zařízení automobilu. Toto je pojištěno ještě spodním aretačním šroubem, který se nastavuje jen jednou na konkrétní automobil. Rovněž sklopení nosiče je zajištěno červenými pásky tak, aby nemohlo omylem dojít ke sklopení nosiče ani za jízdy. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.
Zakoupením našeho nosiče získáte spolehlivý a prověřený nástroj pro převoz jízdních kol za přijatelnou cenu, který vydrží.

Kvalita výrobku

Nosič kol je vyroben ze tří druhů materiálů, které jsou použity tak, aby byl výsledný výrobek co možná nejodolnější a přitom relativně lehký.
Základní nosná část, která je připevněna ke kouli tažného zařízení a který tvoří páteř celé konstrukce, je svařena z oceli. Povrchová úprava tvoří více vrstev včetně galvanického zinkování tak, aby byla zajištěna odolnost ve venkovním prostředí. Z oceli jsou rovněž některé další díly, u kterých je vyžadována vysoká pevnost.
Nosníky pro dosed kol, rám osvětlení a další komponenty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, jehož výhodou je především nízká hmotnost při zachování slušné odolnosti.
Posledním nezbytným materiálem je plast, který je zastoupen především menšími komponentami. Především u typu Variant bylo jejich množství na nosiči zredukováno, aby byl nosič v budoucnu lépe recyklovatelný.

Technické informace

Parametry

Max. počet jízdních kol4
Osová vzdálenost mezi jednotlivými koly19 cm
Max. vzdálenost nábojů kola (rozvor)128 cm
Hmotnost23 kg
Nosnost60 kg
Max. doporučená šíře pneumatik2,8"
Zámek tažného zařízeníANO
Rozměry77 x 113 x 79 cm

Montážní návod

Nosiče kol značky Wjenzek jsou velice snadné na montáž, což je možné si ověřit v přiloženém montážním návodu. Ten kromě podrobného návodu na složení a namontování nosiče na tažné zařízení obsahuje i důležité informace, týkající se provozu na pozemních komunikacích a používání tohoto výrobku. Doporučujeme si návod přečíst ještě před použitím nosiče kol.

STÁHNOUT MONTÁŽNÍ NÁVOD
technicky navod technicky navod

Hodnocení

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel 25.11.2023


 • Co je pro jednoho nevýhoda pro mne je výhoda - rovné profily umožňují naložit i koloběžky.
 • Provedení vypadá robustě.
 • Nelze složit podobně jako u konkurenčních výrobků, takže zabírá hodně místa.
 • Dá se pověsit na zeď.
 • Montáž s klíčem znamená, že musíte evidovat, kde ho máte.

Konečně nosič, který pojme všechny kola a koloběžky celé rodiny.

Markéta, Hukvaldy Markéta, Hukvaldy 28.05.2022

Nejlepší věc - nosič kol na tažném! Po úporné manipulaci a práci se střešními nosiči kol jsme vybrali nosič kol a koloběžek české výroby Wjenzek Variant 3+1 na "kouli" - je to ideální nosič pro naší rodinku a naše výlety s koly.
Oceňuji: sklopnost, pevnost, tichost, kvalitu, zamčení kol k nosiči a nosiče k vozidlu.

Křok Jaroslav Křok Jaroslav 11.03.2022

Výnikající .splnuje vše co jsem potřeboval

Ivan K. Ivan K. 17.02.2022

Mám jej od jara a je super. Velice jednoduchá montáž, pohodlný přístup do kufru. Doporučil jsem kolegovi.

Ověřený zákazník Ověřený zákazník 18.08.2021


 • samý kov, minimum plastu
 • vysoká variabilita nastavení
 • robustní provedení
 • horní držáky jsou snadno odnímatelné, velmi ulehčuje montáž kol
 • proti předchozímu modelu jsou "ližiny" rovné, kola jsou "výš", může vadit ve výhledu, a tím pádem nemají tendenci vlastní vahou držet uprostřed, více se "kývou" do stran

 • Několikrát jsem měl půjčenu předchozí variantu nosiče Alfa plus, nebyl žádný problém, tak jsme koupili tento stávající model. Je zde lepší variabilita uchycení, jak stavitelná šířka ližin, tak lepší úchyty na samotné rámy kol.
  Jedinou nevýhodu vidím v "rovných" ližinách, daň za možnost jejich posouvání do stran. Kola jsou pak výše a mají horší stabilitu. I když funkčně žádný problém nebyl..

Mohlo by vás také zajímat