Nosič kol na tažné zařízení Variant 2+1

Kód výrobku: 9AV210000

  • -10%

Nosič kol na tažné zařízení Variant 2+1

Kód výrobku: 9AV210000

-999
Zvolte napájecí konektor:
9 290 Kč
8 360 Kč Sleva 10%
9 290 Kč s DPH
6 909 Kč bez DPH
Počet

-999

Nosič kol na tažné zařízení Variant 2+1 je určen k přepravě 3 jízdních kol či koloběžek. Upnutí na kouli je realizováno pomocí šroubu, který je dotažen přímo ke kouli tažného zařízení a tím tvoří velmi spolehlivé spojení. Nosič je sklopný, aby byl umožněn přístup do zavazadlového prostoru automobilu. Světla jsou standardně připojena pomocí 13-pinového konektoru, je možno dodat s přechodkou na 7-pinový. Dosedy kol a up. pásky jsou posuvné za účelem lepšího nastavení. Vice informací najdete v návodu níže.


Výhody nosičů kol Variant

  • Spolehlivé a bezpečné uchycení na tažné zařízení
  • Funkce sklápění i s naloženými koly
  • Uzamčení kol k nosiči a nosiče k vozidlu
  • Nezvýšená spotřeba pohonných hmot
  • Nenarušují aerodynamiku vozidla
  • Možnost převozu koloběžek či rozměrných jízdních kol s širokými pneumatikami

Co získáte naším nosičem?

Nosič kol na tažné zařízení Variant byl konstruován s vysokým důrazem na bezpečnost převozu jízdních kol či koloběžek. Upnutí nosiče pomocí šroubu je mnoha lety ověřená metoda, která poskytuje spolehlivé spojení nosiče a tažného zařízení automobilu. Toto je pojištěno ještě spodním aretačním šroubem, který se nastavuje jen jednou na konkrétní automobil. Rovněž sklopení nosiče je zajištěno červenými pásky tak, aby nemohlo omylem dojít ke sklopení nosiče ani za jízdy. Bezpečnost je pro nás na prvním místě.
Zakoupením našeho nosiče získáte spolehlivý a prověřený nástroj pro převoz jízdních kol za přijatelnou cenu, který vydrží.

Kvalita výrobku

Nosič kol je vyroben ze tří druhů materiálů, které jsou použity tak, aby byl výsledný výrobek co možná nejodolnější a přitom relativně lehký.
Základní nosná část, která je připevněna ke kouli tažného zařízení a který tvoří páteř celé konstrukce, je svařena z oceli. Povrchová úprava tvoří více vrstev včetně galvanického zinkování tak, aby byla zajištěna odolnost ve venkovním prostředí. Z oceli jsou rovněž některé další díly, u kterých je vyžadována vysoká pevnost.
Nosníky pro dosed kol, rám osvětlení a další komponenty jsou vyrobeny z eloxovaného hliníku, jehož výhodou je především nízká hmotnost při zachování slušné odolnosti.
Posledním nezbytným materiálem je plast, který je zastoupen především menšími komponentami. Především u typu Variant bylo jejich množství na nosiči zredukováno, aby byl nosič v budoucnu lépe recyklovatelný.

Technické informace

Parametry

Max. počet jízdních kol3
Osová vzdálenost mezi jednotlivými koly19 cm
Max. vzdálenost nábojů kola (rozvor)128 cm
Hmotnost18,5 kg
Nosnost50 kg
Max. doporučená šíře pneumatik2,8"
Zámek tažného zařízeníANO
Rozměry60 x 113 x 79 cm

Montážní návod

Nosiče kol značky Wjenzek jsou velice snadné na montáž, což je možné si ověřit v přiloženém montážním návodu. Ten kromě podrobného návodu na složení a namontování nosiče na tažné zařízení obsahuje i důležité informace, týkající se provozu na pozemních komunikacích a používání tohoto výrobku. Doporučujeme si návod přečíst ještě před použitím nosiče kol.

STÁHNOUT MONTÁŽNÍ NÁVOD
technicky navod technicky navod

Hodnocení

Miroslav -  Jindřichův Hradec Miroslav - Jindřichův Hradec 18.08.2022

Jak na kola tak na koloběžky je nosič Variant 2+1 nejlepší a nejvíce uzpůsobitelný co jsem měl nebo znám.
Oceňuji kvalitu a preciznost zpracování i cenu českého výrobce a doporučuji ho.

Lindovský, Brno Lindovský, Brno 12.07.2022

Pevný nosič kol na tažném, jednoduchá montáž a usazení kol na nosič.
Dobrá cena za kvalitní, sklopný nosič.

Tomáš, Zlín Tomáš, Zlín 15.06.2022

Plně dostačující nosič na kola na tažné zařízení. Výrobek je v podstatě smontován, a montáž na auto je dle návodu otázka necelých 10 minut. Během dvou týdnů jsme najeli 16500km s nosičem, a zcela bez problémů, nosič drží jak přibitý.

Přemek Ž. Přemek Ž. 27.05.2022

+ Kola se dobře vozí oproti střešním nosičům.
+ Sklopení, když lezu do kufru auta.
+ Zajištění kol proti odcizení.
+ Takto si představuji dobrý poměr cena-výkon.
Po třech použitích velká spokojenost!

Lukáš, Prostějov Lukáš, Prostějov 21.04.2022

Nosič Variant 2+1 hodnotím celkově zatím velmi dobře, dobrý poměr cena / výkon, přijde mi pevný, uchyceni pomocí šroubu je jistota (uchyceni stejné jako na starších Thule, ty byly ale cca o 4 000Kč dražší).
+ Pohodlná manipulace s koly
+ Možnost přepravy až 3 kol
+ Snadné sklápění umožňuje přístup do kufru

Mohlo by vás také zajímat